ruukм. Миколаїв, вул. М. Василевського, 44
+38 (067) 259 20 50
ruukм. Миколаїв, вул. М. Василевського, 44
+38 (067) 259 20 50

Догляд за матовими та глянцевими фасадами

Кухни Мебель
Поради від Svarog Wood

Який фасад вибрати

Дизайн проект обговорили, залишилося визначитися з типом фасаду: матовий або глянсовий. Дилема знайома кожному, хто хоч раз самостійно вибирав гарнітур. Безумовно, матовий фасад не залишає розлучень і відбитків пальців, невибагливий у догляді. Він створює затишну, спокійну та домашню обстановку. Глянцева поверхня – яскрава та стильна, підійде для кімнат, де мало вільного простору та природного світла. Який матеріал практичніший і простіший у догляді? У цій статті ми розповімо докладно про догляд за матовими та глянсовими фасадами. Наперед обмовимося, що підтримувати чистоту доведеться незалежно від фасаду.

Матові поверхні

Фасади з матовим ефектом представлені в таких матеріалах: масив дерева, МДФ, пластик, акрил та скло. Варто відзначити, що гарнітур з матовою поверхнею виглядає на пару тонів темніше, ніж такий самий відтінок у глянсовому виконанні. Правильний догляд допомагає підтримувати початковий свіжий вигляд та колір фасадів.

Секрети догляду

 • Звикайте після кожного приготування проходитись по стільниці, фасадам і фартуху злегка вологою ганчіркою. Намагайтеся видаляти краплі жиру та розлучення відразу, щоб вони не вбралися. Зручні в цьому процесі відривні паперові рушники та щільні серветки.
 • На кухні господарок виручить витяжка — з потужною технікою крапельки жиру та бризки менше осідатимуть на поверхні. Крім того, матові фасади із натурального дерева легко очистити парогенератором. Він видалить забруднення будь-якої давності — вам залишається лише протерти серветкою, щоб не залишилося розлучень і потіків.
 • Що робити, якщо на кухні випадково пролилося масло та потрапило на матовий фасад? Запам'ятовуйте швидкий метод: посипте жирну калюжу борошном, зачекайте кілька хвилин, потім акуратно зітріть. Це ефективніше, ніж мити маслянисті розлучення.

Чого не можна робити

 • Не використовуйте грубі абразивні губки, щітки та засоби для чищення, які можуть подряпати поверхню. Звичайної ганчірки або серветок достатньо підтримки чистоти.
 • Не чистіть фасади засобами, у складі яких є спирт, ацетон та луги. Замініть агресивну хімію на миючий засіб для посуду або рідке мило.
 • Не використовуйте скребки та грубі щітки, щоб не пошкодити верхні шари фасадів. Замініть їх на меламінові губки-гумки. Засіб ефективно видаляє глибокі жирні плями на твердих та м'яких поверхнях. У складі гумки немає шкідливих для здоров'я та навколишнього середовища елементів.

Глянцеві поверхні

Глянцевий фасад виготовляють із емальованого МДФ, плівки ПВХ або акрилових панелей. Сяюча поверхня відбиває світло і візуально робить відтінок матеріалу на пару тонів світлішим.

Секрети догляду

 • Безумовно, для чищення блискучих поверхонь підходить засіб для скла та дзеркал. З такою рідиною ви легко впораєтеся зі складними плямами жиру. Скребки та щітки варто замінити на мікрофіброві серветки.
 • Спреї з написом "для глянсових поверхонь" відполірують фасади до блиску. На завершальному етапі очищення фасадів нанесіть невелику кількість поліролі з воском на тканину та утріть круговими рухами в поверхню фасаду. Статична напруга знизиться - ви рідше помічатимете скупчення пилу на горизонтальних поверхнях і відбитки пальців на вертикальних.

Чого не можна робити

 • Не використовуйте грубі абразивні губки, щітки та засоби для чищення, які можуть подряпати поверхню. Звичайної ганчірки або серветок достатньо підтримки чистоти.
 • Не чистіть фасади засобами, у складі яких є спирт, ацетон та луги. Замініть агресивну хімію на миючий засіб для посуду або рідке мило.
 • Не використовуйте скребки та грубі щітки, щоб не пошкодити верхні шари фасадів. Замініть їх на меламінові губки-гумка. Засіб ефективно видаляє глибокі жирні плями на твердих та м'яких поверхнях. У складі гумки немає шкідливих для здоров'я та навколишнього середовища елементів.

Варто відмітити, що догляд за матовими і глянсовими фасадами не вимагає багато сил і засобів. Дизайнери компанії Svarog Wood допоможуть скомбінувати типи поверхонь так, щоб ви витрачали менше часу на збирання.

Довідатися всі подробиці та додаткову інформацію можна за номером телефону: +38(067)259 20 50
Також Ви можете залишити заявку на нашому сайті.

Почніть свій проект з нами!