ruukм. Миколаїв, вул. М. Василевського, 44
+38 (067) 259 20 50
ruukм. Миколаїв, вул. М. Василевського, 44
+38 (067) 259 20 50

Правило «трикутника» на кухнях з різним плануванням

Визуализация дизайн-проект кухни

Ергономіка кухні

Приготування страв – це повноцінне тренування: біг, випади, присідання та стрибки. Так як, організаційний клопіт забирає багато жіночого часу і сил. Майже 100 років тому архітектори США винайшли правило трикутника на кухнях, яке спростило побут усім господиням світу. Холодильник, плита та раковина. Три головні точки, три робочі зони – і нічого зайвого. Початкова концепція правила полягала в тому, що кухню планують за зростанням і параметрами членів сім’ї. Дизайнери вносили правки та розробили ідеальні розміри «трикутників» для ергономіки різних планувань. Про них і йтиметься у цій статті.

Ергономіка кухні

Параметри «трикутника» – гра за правилами

Фокус у тому, щоб розташувати плиту, мийку та холодильник недалеко один від одного. Правильне розміщення вершин «трикутника» дозволяє не «намотувати» зайві кола на кухні – все необхідне під рукою. Ідеальна відстань між точками – 90 см. Максимально допустима – 270 см. Ці стандарти вимірів існують вже рівно 80 років і не втрачають актуальності.
Думаєте, що у вас ніякого трикутника, окрім Бермудського, не вийде? Навіть на маленьких і лінійних кухнях можна організувати багатофункціональний простір в декількох варіантах. Перед тим як ми почнемо розбір планувань, освіжимо в пам’яті курс геометрії та нагадаємо, що трикутники бувають рівнобедреними, рівносторонніми та різнобічними. У кожного вийде свій…

  • Для лінійної кухніРозташуйте мийку між холодильником та плитою. Так ви легко дотягнетесь за продуктами і відразу викладете їх в раковину або на стільницю для приготування. Крім того, зручно розмістити між плитою та раковиною вільне місце для нарізування овочів та фруктів.
  • Для острівної кухніРекомендуємо розташувати по мийку та холодильник навпроти острова з плитою. Перед цим зверніть увагу на комунікації, щоби не довелося переміщати місце під раковину.
  • Для Г-подібної кухніРадимо встановити мийку в кут кімнати, плиту та холодильник – на рівній відстані з боків. У цьому типі планування нічого не повинно заважати вільно переміщатися кухні без зайвих рухів. Наприклад, табурети, відро для сміття, дверцята, які відкриваються в неправильну сторону.
  • Для П-подібної кухніПопередньо подивіться планування комунікацій і відштовхуйтеся від того, де буде мийка. У протилежних стінах розмістіть інші функціональні зони.

Ми радимо розташувати мийку та зону готування поруч, як на прикладі проекту на фото, в якому дотримується правило трикутника та ергономіка кухні. Так вам не доведеться багато ходити з гарячими каструлями та сковорідками, тягнутися, щоб перешкодити страві на плиті. А також, на нашому профілі в Інстаграмі ви знайдете надихаючі ідеї та корисні рекомендації.

Довідатися всі подробиці та додаткову інформацію можна за номером телефону: +38(067)259 20 50
Також Ви можете залишити заявку на нашому сайті.

Почніть свій проект з нами!